آئروسل دندانپزشکی قیمت خرید

آنچه در این مقاله می خوانید...

کاربرد آئروسل در دندانپزشکی انواع آئروسل پزشکی موجود در بازار ایران ما در زیر به تک تک نکاتی که بر ای یک آئروسل لازم است بدانیم صحبت خواهیم کرد. فیلتر های آئروسل دندانپزشکی هزینه خرید مجدد فیلترها آئروسل دندانپزشکیموتور دستگاه آئروسل دندانپزشکی
آئروسل دندانپزشکی
آئروسل دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی این روزها یکی از تجهیزات ضر وری جهت دندانپزشکی ها می باشد. دندانپزشکان به دنبال بهترین نوع دستگاه از لحاظ کیفیت و قیمت هستند. ما تلاش کردیم که بورسی از تمام انو اع دستگاه های آئروسل جهت تصفیه هوای دندانپزشکی فراهم کنیم تا مشتریان دندانپزشک ما انتخاب بیشتر و راحت تری جهت خرید این دستگاه داشته باشند . و از تمام انواع دستگاه ها تولید شده از کارخانه های معتبر اطلاع داشته باشند.جهت اطلاع از قیمت و انواع آئروسل موجود در بازار می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

کاربرد آئروسل در دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی هوا را هنگام انجام تخلیه کردن  دندان و همچنین حذف آمالگام جیوه  تمیز می کنند. قرار دادن و حذف آمالگام از  روش های معمول دندان پزشکی هستند که به علت وجود بخارات و آلاینده های سمی  دندانپزشکان و دستیاران آنها را تهدید میکند.این دستگاه با مجرای مکشی  انعطاف پذیر بخارات سمی  و ذرات معلق را فیلتر و یک محیط تنفس امن رابه وجود میاورد. دستگاه در هنگام کار کردن قابل حرکت میباشد و  با 8 لایه فیلترینگ موثر که از بارزترین آن ها می توان به  هپا13 و کربن اکتیو اشاره کرد مانع پخش حتی ریزترین مواد سمی و غیر سمی و انواع بوهای نامطبوع و آلرژی زا در محیط شده و همکاری مطمئن برای تضمین سلامت دندانپزشکان و پرسنل می باشد.  لیست زیر تعدادی از این آلاینده های دندانپزشکی: بخارهای جیوه ناشی از حذف آمالگام باکتری ها و ویروس ها ناشی ازعمل ها ی دندان پزشکی پودر و دود در طی روش های لیزر دندانپزشکی و الکترواسترژ  ساییدگی هوا و گرد و غبار میکروتچینگ کاربرد این دستگاه برای در جراحی های لیزر و دستگاههای کوتر : همچنین متخصصان و جراحان به دلیل استفاده از  انواع دستگاهای کوتر و لیزر و .. که ایجاد دود میکنند، در معرض مواد سرطان زا، سمی و محرک از قبیل : هیدروکربنها، فنولها، نیتریلها، اسیدهای چرب، بتادین، بنزن، اکریلونیتریل، سیانید هیدروژن، مونوکسیدکربن و … قرار دارندکه استنشاق آنها باعث بروز سرطان، انتقال عفونت و حساسیت، تحریک چشم، حالت تهوع، سردرد، سرگیجه، آلرژی و خطرناکتر شامل بیماریهای خونی از قبیل آنمی و حتی لوسمی و دیگر بیماریها می گردد.

انواع آئروسل پزشکی موجود در بازار ایران

آئروسل دندانپزشکی

این روزها با گرم شدن بازار دستگاه های آئروسل جهت استفاده در دندانپز شکی ها متاسفانه افراد  سود جو شروع به ساخت دستگاه های آئروسل بی کیفیت کرده اند که اصلا  آیروسل نیستند تنها اسم آیروسل دارند در بازار ایران پشش نوع آئروسل پزشکی وجود دارد که چهار نوع این دستگاه توسط شرکتهای معتبر و دارای مجوز از اداره تجهیزات پزشکی تولید می شود . دو نوع آن وارداتی می باشد. در زیر جهت آشنایی شما عزیزان معرفی می شوند

  1. مکنده هوا تری مد
  2. مکنده هوا مارس
  3. مکنده هوا MH20
  4. مکنذده هوا A- MED
  5. مکنده هوا جامبو
  6. مکنده هوا VACSTATION

ما در زیر به تک تک نکاتی که بر ای یک آئروسل لازم است بدانیم صحبت خواهیم کرد.

فیلتر های آئروسل دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی

در هنگام خرید دستگاه آئروسل اولین و مهمترین قطعه که در یک آئروسل بکار گرفته می شود . فیلترهای دستگاه می باشد اولین نکته که هنگام خرید از یک فروشنده آئروسل سوال می پرسید در مورد تعداد لایه های فیلترینگ دستگاه و نوع آنها صحبت کنیدو از همه مهمتر وجود لایه های فیلتر هپا 13 و کربن اکتیو می باشد و این روزها بدلیل وجود ویروس کرونا حداقل یک لایه uvc در کنار فیلترها حیاتی می باشد. لازم به ذکر است اغلب افراد فکر می کنند که لایه uvc جهت فیلتر سریع آلودگی ها در دستگاه بکار رفته است . در حالی که این صحیح نمی باشد. فیلترهای موجود در دستگاه کار فیلتر ویروس و میکروبها و دیگر آلاینده ها را انجام می دهند و کار لامپ uvc جهت ضد عفونی کردن فیلترها ی موجود در دستگاه می باشد. البته باید اشاره کنیم که وجود uvc در کنار فیلترهای دستگاه آئروسل زیانی برای انسان ندارد چون در داخل باکس فیلترها قرار گرفته و محیط  بسته می باشد و راهی جهت نفوذ به خارج از باکس ندارد.

هزینه خرید مجدد فیلترها آئروسل دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی

همانگونه که در بالا اشاره شد فیلتر عضو اساسی و حیاتی دستگاه آئروسل دندانپزشکی می باشد. فیلترها بستگی به نوع دستگاه  دارای طول عمر هشت ماه  تا چهار سال می باشند برخی از انواع خارجی دارای فیلترهای دائمی می باشند. در هنگام خرید دستگاه آئروسل د ندانپزشکی به چند نکته اساسی توجه فرمایید.

  1. هزینه خرید فیلترها بعد از اتمام عمر فیلتر
  2. وجود فیلترها در بازار ایران بعد از چندسال استفاده از دستگاه
  3. نحوه تعویض فیلترها توسط شرکت و خدمات پس از فروش

قیمت فیلتر دستگاه های آئروسل موجود در ایران از 400 هزار تومان شروع می شود تا  چهار یا پنج میلیون تومان و این قیمت ها با تغییر در نرخ ارز  در نوسان خواهد بود .

موتور دستگاه آئروسل دندانپزشکی

آئروسل دندانپزشکی

موتور دستگاه آئروسل دندانپزشکی یکی از قطعات مهم در یک دستگاه آئروسل می باشد . موتور باید توان و قدرت کارکردن در ساعت طولانی را بدونه اینکه به کیفیت کارکرد دستگاه صدمه بزند ،داشته باشد.بدونه اینکه به کیفیت کارکرد دستگاه صدمه بزند ،داشته باشد. همچنین صدای موتور دستگاه از نکات مهم می باشد که با مد نظر قرار دهیم.

Call Now Buttonتماس بگیرید